Ankara Grafik Tasarım, Ankara Web Tasarım, Ankara Prodüksiyon, Ankara Promosyon, Ankara Kurumsal Kimlik, Ankara Tanıtım Filmi, Ankara Reklam Filmi, Ankara Fotoğraf Çekimi, Ankara Menü Çekimi, Ankara Logo Tasarımı, Ankara Kartvizit, Ankara Web Site Tasarımı. Ankara Katalog Tasarımı
  |    |    |     

Tanıtım Videosu Hazırlama Hizmeti Nedir

Tanıtım Videosu Hazırlama Hizmeti Nedir

Tanıtım videosu hazırlama hizmeti nedir sorusu ilk başta biraz garip gelebilir çünkü biz artık film ve video kavramlarını aynı anlamları taşıyacak şekilde kullanıyoruz. Eskiden tanıtım filmi kavramı yoğun olarak kullanılıyordu ama artık tanıtım videosu hazırlama kavram öbeğini daha çok kullanıyoruz. Bunun nedeni artık film çekimi yaparken pelikül (film) kullanmıyoruz, dijital ortamlara kayıt kapıyor ve doğal olarak da çekim için video kameralar kullanıyoruz. Film kavramı sadece izleme sürecine sahip bir çalışma için kullanılmaz, film kavramı ayrıca film çekimi için kullanılan fiziki malzemeyi işaret etmek için de kullanılır.

Tabii bu ayrımlar eskidendi, artık video kavramını kullanmayı öğrendik ve bu kavramı kullanma sıklığını artırdık.

O zaman tanıtım videosu hazırlama hizmeti nedir sorusuna tanıtım filmi çekimi ve kurumsal tanıtım filmi çekimi gibi kavramlarla aynı manaya gelen hizmettir diyebiliriz.

Tanıtım Filmi Çekimi Dikkatli Yapılmalı

Firmalar video kavramını kullanmayı pek sevmiyorlar. Açıkçası biz de sevmiyoruz. Ne kadar doğru bir kelime olsa da bizde halen tanıtım filmi çekimi kavram öbeğini kullanmaya devam ediyoruz. Bir firma tanıtım filmi çekimi yaptırmak istiyorsa öncelikle bazı önemli ayrıntılara dikkat etmek zorundadır:

  • Film Hangi Çözünürlükte Çekilecek? (HD- 4K-5K-6K-…)
  • Filmde Havadan Çekim Çalışması Olacak mı?
  • Profesyonel Seslendirme Yapılacak mı?
  • Seslendirme Hangi Dillerde Olacak?
  • Film Kurgusu Klasik Mi Olacak Yoksa Yaratıcı mı?

Bu konulara karar verildikten sonra çekim sürecine hızlı bir şekilde girilebilir. Çekim süreci çok zor bir çalışma değildir; ama film montajının doğru senaryo kurgusu ile yapılması çok önemlidir!

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (312) 425 82 80 veya +90 542 425 82 80 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da info@devasamedia.com adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi Websitemizin “iletişim” kısmındaki formdan gönderin biz size dönüş yapalım.


Recommended Posts

Bir cevap yazın