Grafik Tasarım – Devasa Media | Devasa Çözümler Üretir… | Ankara Web Tasarım, Ankara Grafik Tasarım, Ankara Prodüksiyon, Ankara Promosyon, Ankara Kurumsal Kimlik, Ankara Logo Tasarım, Ankara eticaret
  |    |    |     

Grafik Tasarım

ankara-grafik-tasarim

Grafik tasarım çoğunlukla reklam, resim, çizim, illüstrasyon, grafik, baskı ve bunlarla ilgili sanat danışmanlığını kapsayan işlerin geneline verilen isimdir. Grafik tasarım özetleyecek olursak reklam görselleri, çizimler, grafikler, video görselleri ve baskı görsellerini hazırlamakta kullanılan bir Grafik Tasarımcı işidir. Ankara Grafik tasarım nedir diye düşünecek olursak; Televizyonlarda gösterilen reklamları Ankara Grafik Tasarımcı tasarlayabilir, sinema sektörü için film şeridi tasarlayabilir, Ankara Grafiker veya Ankara Grafiker katalog tasarlayıp baskıya hazırlayabilir ya da afiş tasarlayabilirsiniz. Pazardaki hedef kitleye verilmesi planlanan mesajı etkili ve amacına uygun olarak iletmek için kullanılacak her türlü Ankara Grafik Tasarım ve dizayn süreci Ankara grafik tasarım kapsamına girer. Ankara Tasarımcı oluşturduğu tasarımı görme ve işitme yönünden kitleye hitap edecek biçimde tasarlayarak hazırlar. Film, grafik, matbaa, baskı, afiş ve reklam türünden tasarımları grafik tasarımcı hazırlayabilir. Grafik tasarımcı olmak için üniversitelerde bulunan grafik tasarım bölümü tamamlamak veya mezun olmak şart değildir. Uzman eğiticiler ile Devasa Media Eğitim Merkezimizde grafik tasarım öğrenebilirsiniz.


Grafik tasarım yapmak için farklı programlar kullanabilirsiniz. Grafik tasarım yalnızca logo yapmak değildir. Birçok program kullanarak çok üretici projelere imza atabilirsiniz. Bir grafik tasarımcı için en çok kullandığı program Photoshop’tur. Ankara Web tasarım temellerini bu program ile atabilirsiniz. Corel yine grafik tasarım programları içerisinde kullanılan en etkin programlardan birisidir. Farklı olarak Fireworks ve Flash, İllustrator ve İndesign benzeri programları kullanmanız da mümkündür. Öncelikle Photoshop programını üst düzey öğrenmeniz gereklidir. Photoshop içerisindeki önemsiz dosya ve özellikleri devredışı bırakarak çok daha kullanışlı hale gelebilmektedir. Programda az özellik kullanacak olursanız hızlı çalışırsınız. Photoshop program daha çok fotoğrafçı ve grafik tasarım alanlarında kullanılmaktadır. Fotoğraf için kullananlara fazlaca stil gerekmektedir.

Grafik tasarımcı için ise fazlaca font gerekir. Corel grafik tasarımda ana programlardan bir başkasıdır. Corel Draw; tasarımcının afiş, logo,billboard, reklam panosu, kurumsal kimlik ve kartvizit gibi tasarımları yapabilmesi için çizimlerde kullanılır. Photoshop ile Corel arasında fark vardır. Ankara Graik Tasarımcı Photoshop, hazır bir obje üstünde oynama yapmayı ve kullanmayı sağlar ve ucuz tasarım yapar. Fakat Corel Draw, başlangıçtan sona doğru çizim için kullanılmaktadır. Dijital baskılarda Corel Draw çokça kullanılır.

Illustrator grafik tasarım programlarından; Vektörel temelli, çizim programıdır. Ucuz Tasarım; Kullanım alanı çokça geniş alandır. Adobe Illustrator program baskı için kullanılır. Ankara ucuz tasarım; Grafik Tasarımcı El ilanı, kitap, dergi, gazete, broşür ve kartivizit gibi çizimler Adobe Illustrator programı vasıtasıyla hazırlanır. Gelişmiş vektörel temelli olduğu için profesyonel tasarımcılar tarafından kullanılır. Ankara Grafik Tasarımcı; Bu program ile Pc menüsü tarzında basit kullanım ara yüzü kullanarak grafik tasarım yapar.

Ankara Grafik Tasarımcı bu menüler sayesinde dosyalarınızı kolaylıkla çizebilir ve kullanmak istediğiniz işe uygun bir kullanım alanı yapabilir. Adobe InDesign; tasarımsal üreticiliğinizi kullanmanıza olanak sağlar. Adobe Photoshop sürümleriyle uyumlu olarak çalışan Grafik Tasarımcı; fazlacaa görseli bir çok farklı color, gölgelendirme ve boyutlandırma ayarını kullanarak tarzına has şekle getirebilir. Ayrıca çok sayfalı tasarımlara imkan sunan bu program katalog, dergi, gazete ve kitap tasarımı yapabilmenizi sağlayarak Ankara ucuz tasarım yapar.
Freehand programı; vektör çizim için oluşturulan çizim programıdır. Freehand; Ürettiğiniz görsel ve grafikleri üst düzey kalitede tasarlamanızı sağlar.

Ankara Grafik Tasarımcı yüksek kalite ve çözünürlüğü sayesinde objenin boyutlarını yükselttiğinizde ya da düşürdüğünüzde herhangi bir deformasyon oluşturmadan tasarlar. Ankara Grafik Tasarım oluşturmak çok kolaydır ve kullanımı basittir. Adobe Dreamweawer; Ankara Web Tasarım sayfaları üstünde değişiklik ve geliştirme yapmayı kolaylaştırır. New Design oluşturulmasında Adobe Dreamweawer programı kullanılmaktadır.

Devasa Media; Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (09:00 – 18:00) arasında, +90 (312) 425 82 80 veya +90 542 425 82 80 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da info@devasamedia.com adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi Websitemizin “iletişim” kısmındaki formdan gönderin; Biz size anında dönüş yapalım.


Recommended Posts